Wycieczka po Paryżu śladami filmów

Błyszcząca w blasku księżyca Wieża Eiffla, bukiniści sprzedający pocztówki nad Sekwaną, artyści malujący Sacre-Coeur i tłumy przed wejściem do katedry Notre Dame. Wisienką na torcie jest Montmartre, dzielnica artystów, która przenosi nas do odległych czasów.  Bez wątpienia ta magia przyciąga, co roku coraz więcej turystów i... filmowców. Nic, więc dziwnego, że Miasto Miłości przestaje być tylko tłem akcji, ale też staje się kolejnym bohaterem wielu filmów. 
A w jakich filmach możemy podziwiać Paryż?
Monte Carlo
Wycieczka do Miasta Świateł jest odwiecznym marzeniem zapracowanej nastolatki,Grace.  Jednak wymarzona podróż okazuje się ucieleśnieniem wszystkich jej najgorszych koszmarów. Skłócone ze sobą koleżanki nie ułatwiają jej sytuacji. Pewnego dnia, gdy wydaje się, że magia Paryża zgasła na ich drodze pojawia się niepowtarzana szansa. Tylko, że Grace nie będzie już sobą tylko skandalistką Cordelią, co zmieni jej życie na zawsze. Szalony plan nie obejdzie się bez zabawnych pomyłek i zwrotów akcji. To przyjemna komedia na długie jesienne wieczory. Choć na początku stolica Francji nie jest dla dziewczyn łaskawa z prędkością światła zwiedzimy ulubione miejsce koneserów sztuki, Luwr i Wieżę Eiffla, której nie trzeba nikomu przedstawiać. 
Uprowadzona
Energiczna Kim nie utrzymuje dobrych kontaktów ze swoim nadopiekuńczym ojcem, Bryanem, który jest naznaczony tajemnicami z przeszłości. Jednak za  jego zgodą Kim  wyrusza do bajkowego Paryża. Podróż nie przypomina bajki, a w każdym zakątku miasta czai się mrok. Bez namysłu ojciec rusza nie tylko pomóc córce, ale też wyznaczyć sprawiedliwość. Akcja trzyma w napięciu do ostatniej minuty, a nawarstwiające się rozwiązania wprawiają w osłupienie. „Uprowadzona” jest już klasyką, a szybka akcja i ekstremalne wrażenia ją napędzają. Choć to swoista antyreklama Miasta Miłości w "Uprowadzonej" będziemy mogli się przejść brzegiem Sekwany w dzielnicy  Ile-de-France oraz odwiedzimy najmodniejszą, przepełnioną kawiarenkami i sklepikami Aleję Pól Elizejskich. 
Francuski pocałunek 
Kate ma wymarzonego faceta, pracę i do szczęścia brakuje jej tylko domu z białym płotkiem. Jej spokój zakłóca wizyta ukochanego w Paryżu, który zmienił ją na lepszy model. Dziewczyna nie waha się ani chwili dłużej i leci do Miasta Miłości, by go odzyskać. W samolocie poznaje ekscentrycznego Luca Teyssier, który pomaga jej odnaleźć pewność siebie, choć ma wobec niej pewne plany. Główni bohaterowie przeżywają wzloty i upadki w najbardziej romantycznych miejscach w Paryżu. Nie zabraknie więc ulubionego miejsca artystów, dzielnicy Montmarte oraz monumentalnego Łuku Trumfalnego. "Francuski pocałunek"to lekki i przyjemny film na którym nie sposób się nie uśmiechnąć. Dzięki świetnej grze aktorskiej i zapierającym dech w piersiach widokom można go oglądać w nieskończoność. 
Nietykalni
Philippe jest niepełnosprawnym mężczyzną z wyższych sfer, który podchodzi do życia bardzo poważnie. Jego monotonie zakłóca nowy, żywiołowy opiekun Diss, który ożywia skostniałą atmosferę w kamienicy. Mimo wielu różnic Philippe i Diss zaczynają się przyjaźnić, co zmieni ich na zawsze. Film w ciepły, zabawny i poruszający sposób pokazuje, że różnice nas nie dzielą tylko łączą. Uświadamia, że największa przyjaźń czasem rodzi się w najmniej oczekiwanej sytuacji i trwa dłużej niż myślimy. W „Nietykalnych” możemy podziwiać kawiarenkę „Le Nemours” na urokliwym Placu Collette oraz codzienną część Paryża, po której poruszają się mieszkańcy. 
Za jakie grzechy, Dobry Boże? 
 
Rodzina Verneuil jest jedną z najbardziej imprezowej w kraju. Są liczną rodziną, a poza tym, co roku świętują ślub swoich córek. Jednak nowi zięciowie są dalecy od ich konserwatywnego ideału. Nie mogą zaakceptować różnorodności wyznań i kultur, a jest ich wiele. Oliwy do ognia dodaje najmłodsza córka, która pewnego dnia przyjeżdża do domu z… czarnoskórym mężczyzną. „Za jakie grzechy, Dobry Boże?” to przyjemna komedia, która uczy tolerancji zwłaszcza w czasach multikultur. Niektóre sytuacje są zabawne, a widoki przejmujące. Oprócz urokliwych ulic Paryża możemy też podziwiać jego ciche i spokojne przedmieścia, Saint-Maur-des-Fossés.  
 A jakie są Wasze ulubione filmy, które rozgrywają się w Paryżu?
Marta Olek

Komentarze